PEFC spoznal víťaza súťaže „Experience Forests, Experience PEFC 2020"
15. novembra 2020

PEFC spoznal víťaza súťaže „Experience Forests, Experience PEFC 2020"

Medzinárodná Rada PEFC vyhlásila víťaza a finalistov súťaže „Experience Forests, Experience PEFC 2020". Bola to dlhá a vzrušujúca cesta, ktorá sa začala v apríli národnými fotografickými súťažami v 12 krajinách. Pozvali sme profesionálnych a amatérskych fotografov, aby zaslali svoje najlepšie fotografie lesa a sme radi, že sme dostali takmer 8 000 obrázkov! Nebolo to ľahké, ale porote sa podarilo vybrať 12 finalistov, ktorí  súťažili o titul „PEFC fotograf roka 2020“.

Rybári v lesnom jazere, zvedavá veverička zostupujúca zo stromu a nádherná lesná krajina po celý rok - štvrtý ročník  fotografickej súťaže „Experience Forests, Experience PEFC“ nám opäť ukázal mnoho magických stránok lesov po celom svete.

Po dôslednom a ťažkom rozhodovaní poroty získal ocenenie "PEFC fotograf roka 2020" Keril Chairil za snímku „Ranné aktivity“, ktorá  zachytáva magickú rannú atmosféru pri jazere Situ Gunung v Indonézii.

„Dostali sme toľko ohromujúcich fotografií, že výber víťaza nebol jednoduchý. Celá porota sa ale zhodla na tom, že Kerilova fotografia je výnimočná, “uviedol Ben Gunneberg, generálny sekretár Rady PEFC. 

Video z odovzdávania cien. Medzi najlepších 12 finalistov sa dostala aj fotografia slovenská fotografia od Martina Šebestu "Les ponorený v oblakoch"   Prihláste sa na

odber newsletteru