Týždeň PEFC certifikácie lesov 2019
14. novembra 2019

Týždeň PEFC certifikácie lesov 2019

V tomto roku smerujú kroky členov PEFC do nemeckého Würzburgu na Týždeň PEFC certifikácie lesov. V rámci témy „Certifikácia a udržateľnosť: z trhovej medzery k hlavnému prúdu“ bude dialóg so záujmovými skupinami zameraný na hľadanie riešení pre budúcnosť, aby sme zistili, kam sa bude organizácia ďalšie roky uberať.

Dialóg so záujmovými skupinami skúsi odpovedať na otázky týkajúce sa budúceho rozvoja, zlepšenie dostupnosti certifikácie lesov, jej rozsahu a vplyvu na a správu lesov. Spolu s vlastníkmi lesov budeme spoločne diskutovať o potenciálnom vplyve, príležitostiach a výzvach pri zabezpečovaní udržateľného obhospodarovania lesov. Od spoločností v dodávateľskom reťazci sa dozvieme, aké sú ich očakávania a prístupy k certifikácii spotrebiteľského reťazca.

PEFC oslavuje 20. výročie 

Pred 20. rokmi sa európski drobní súkromní vlastníci lesov spojili, aby vytvorili medzinárodný systém certifikácie lesov, ktorý reflektoval na ich základné potreby a 30. júna 1999 sa zrodil PEFC. Tento rok oslavujeme úspechy dosiahnuté za 20. rokov starostlivosti o lesy po celom svete, rozprávajúc príbeh PEFC, od prvých myšlienok v roku 1999 až po súčasnosť.

Prečo sme si vybrali Würzburg? V apríli 1999 sa záujmové skupiny stretli vo Würzburgu, kde sa zaviazali vytvoreniu PEFC. Ukázalo sa, že to bol zlomový bod v histórii a návrat už nebol možný. Teraz sa vraciame späť na toto miesto. A hoci je dôležité pamätať na našu históriu, dialóg záujmových skupín bude hľadieť dopredu.

Súčasťou osláv je i slávnostné valné zhromaždenie členov PEFC, na ktorom za zišlo viac ako 130 zástupcov členov organizácie.

Špeciálne vydanie PEFC newslettera venované Týždňu certifikácie lesov PEFC 2019.

Prihláste sa na

odber newsletteru