Štyri slovenské fotografie medzi dvanástimi najlepšími fotografiami sveta
16. novembra 2019

Štyri slovenské fotografie medzi dvanástimi najlepšími fotografiami sveta

PEFC vyhlásil víťaza medzinárodnej fotosúťaže PEFC fotograf roka 2019, ktorý bol vybraný z tisícov fotografii zapojených do súťaže Experience Forests, Experience PEFC. V medzinárodnom kole porota vyberala z fotografií národných finalistov z 13 krajín. 12 najlepších fotografií bolo vystavených v pevnosti Marienberg v nemeckom Würzburgu počas Týždňa PEFC certifikácie lesov a zároveň budú uverejnené v PEFC kalendári na rok 2020.

PEFC Slovensko považuje za veľký úspech, že štyri z dvanástich najlepších fotografii pochádzajú práve zo Slovenska, čo svedčí nie len o vynikajúcej úrovní slovenských fotografov, ale i dobre odvedenej práci odbornej poroty. Všetkým finalistom národného kola úprimne blahoželáme.

Víťazkou súťaže sa stala a cenu získala Sonia Fantini za fotografiu „Jesenné farby“ nafotenú pri jazere Bordaglia v Taliansku. Riaditeľ PEFC Ben Gunneberg uviedol, že fotografia zaujala porotu predovšetkým žiarivými farbami a atmosférou, ktorá z nej vyžarovala. Význam fotografie narástol ešte viac potom, ako o týždeň neskôr zasiahla región víchrica, ktorá zničila väčšinu lesov.

Galéria 12-tich najlepších fotografií medzinárodnej súťaže PEFC fotograf roka 2019

Prihláste sa na

odber newsletteru