PEFC propaguje „Lesy pre módu“  počas týždňa udržateľnej módy v Madride
26. februára 2020

PEFC propaguje „Lesy pre módu“ počas týždňa udržateľnej módy v Madride

PEFC Španielsko sa zúčastnilo prvého týždňa udržateľnej módy (SFW) v Madride, ktorý usporiadal Circular Project.

Týždeň módy v Madride predstavuje zmenu paradigmy módy so záväzkom k trvalo udržateľným materiálom, ktoré sú nutné pre zachovanie našej planéty. Pri tejto novej generácii módy budú hrať hlavnú úlohu materiály získane z trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov.

V samostatnej výstavnej kóji PEFC Španielsko predstavilo svoje iniciatívy #forestsforfashion a #foreststay, v ktorých zdôraznilo potenciál materiálov na báze dreva pre módny priemysel. Na výstave boli vystavené produkty španielskej návrhárky Marií Lafuente vyrobené na báze certifikovaného dreva.

Zatiaľ čo bavlna ako aj syntetické vlákna sú náročné na spotrebu vody a pesticídov, ktoré v našich oceánoch zvyšujú problém mikroplastov, nová vlna technológií nám umožňuje vyrábať recyklovateľné, obnoviteľné a biologicky rozložiteľné textílie na báze drevných vlákien. Tieto vlákna ukladajú viac uhlíka, ako sa vyprodukuje vo výrobnom procese, a preto pomáhajú chrániť klímu a znižujú našu ekologickú stopu v atmosfére.


V rámci diskusie „Drevo ako surovina?“ Ana Belén Noriega, národná sekretárka PEFC v Španielsku, hovorila o materiáloch na báze dreva získaných z lesov obhospodarovaných trvalo udržateľným spôsobom a o tom, ako môžu prispieť k dosiahnutiu cieľov OSN v oblasti trvalo udržateľného rozvoja (SDG).
Iniciatíva Lesy pre módu

V rámci iniciatívy "Lesy pre módu" sa PEFC spojili s Európskou hospodárskou komisiou OSN a Organizáciou OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO). Spoločne spája materiály na báze dreva z trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov so svetom módy a prináša fantastické, inovatívne a trvalo udržateľné materiály širokej verejnosti.
Ak sa chcete o iniciatíve dozvedieť viac pozrite si stránku Forests for Fashion Initiative!

Viac informácií nájdete na stránkach PEFC International: "PEFC promotes Forests For Fashion at Sustainable Fashion Week in Madrid"

Prihláste sa na

odber newsletteru