Bezpečné dni v práci po tretí krát
26. februára 2020

Bezpečné dni v práci po tretí krát

Odborový zväz DREVO, LESY VODA (OZ DLV) v spolupráci s PEFC Slovensko a ostatnými organizáciami zorganizoval už 3. ročník súťaže stredných odborných škôl o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, ktorá sa konala v priestoroch SOŠ lesníckej v Prešove v predposledný februárový piatok. Súťaž vznikla z iniciatívy predsedníčky Odborového zväzu Drevo - Lesy – Voda JUDr. Vlasty Szabovej, PhD. 

Ambíciou súťaže je vštepovať základné princípy BOZP už počas vyučovacieho procesu a tým zlepšiť pripravenosť mladých ľudí na prechod do pracovného procesu. Finále tretieho ročníka sa zúčastnili žiaci desiatich stredných odborných škôl z celého Slovenska so zameraním na lesníctvo, drevárstvo, stavebníctvo a techniku. Súťažiaci si zmerali sily v teoretických i praktických disciplínach.

V kategórii družstiev si putovný pohár predsedníčky OZ D-L-V odniesol tím Súkromnej odbornej školy DSA Trebišov, striebornú priečku obsadila Stredná odborná škola technická Košice, bronz pripadol hostiteľom - Strednej odbornej škole lesníckej v Prešove. V kategórii jednotlivcov patrilo víťazstvo Vanese Chobotovej zo SOŠ stavebnej zo Žiliny, druhé miesto obsadil Marián Tomáš zo SOŠ technickej z Prešova a tretí bol Dominik Vyrostek zo SOŠ lesníckej z Prešova.

Prihláste sa na

odber newsletteru