Najlepšie použitie certifikovaného dreva
3. apríla 2019

Najlepšie použitie certifikovaného dreva

PEFC aj v tomto roku pokračuje v partnerstve so Svetovým festivalom architektúry a vyhlasuje súťaž o najlepšie použitie certifikovaného dreva. Po druhýkrát  PEFC sponzoruje cenu „WAF Best Use of Certified Timber Prize“, ktorá odmeňuje architektov a projektové tímy za používanie certifikovaného dreva ako hlavného stavebného materiálu pre budovy využívajúce trvalo udržateľné materiály.

V roku 2018 do súťaže  prihlásilo svoje projekty 40 architektov z dvadsiatich krajín. Po prezentácii deviatich projektov vo finále, porota zložená z troch expertov vrátane architekta Marka Thomsona, vybrala ako víťaza „International House in Sydney“, ktorý bol navrhnutý spoločnosťou Tzannes a vyvinutý spoločnosťou Lend Lease.

V prípade, že máte záujem sa do súťaže zapojiť tohto roku, nezabudnite, že používanie certifikovaných výrobkov z dreva je predpokladom pre získanie ceny. 

12. svetový festival architektúry sa bude konať v Amsterdame v dňoch 4. - 6. decembra 2019. Na základe 10 vybraných najlepších príspevkov porota vyhlási víťaza na slávnostnej večeri v piatok 6. decembra 2019.

Upozorňujeme však, že termín uzávierky prihlášok je 3. máj 2019.

Viac informácií nájdete na stránke PEFC International a na stránkach súťaže:

   Navštívte webovú stránku Svetového festivalu architektúry.

   Najlepšie projekty využitia certifikovaného dreva.

   Spoznajte architektúru Tzannes.

   Čo je to International House v Sydney?

Prihláste sa na

odber newsletteru